Ara

Eser Başvuruları

20 yıla yaklaşan yayıncılık deneyimimiz süresince en önem verdiğimiz meselelerden bir tanesi yeni yazarlar keşfetmek ve edebiyatımıza bu isimleri kazandırmak olmuştur. Bu perspektifle birçok yeni yazarın ilk kitap heyecanını paylaştık. Bu sebeple yeni yazarlara ve yeni heyecanlara kapımız her daim açıktır. Başvurularınızı kıymetli buluyor ve bekliyoruz.

Yayınevimize başvuruda bulunurken aşağıdaki noktalara dikkat etmenizi ve bunlara göre başvuruda bulunmanızı rica etmekteyiz.

 • Dosyanızın tamamlanmış olması ve başvuru kurallarına uygun bir şekilde Word belgesi halinde iletilmesi,
 • Metninizin çocuk edebiyatı kriterlerini taşıması, üslup sahibi olması ve edebi zevk uyandırması,
 • Gönderilen başvuruda özgeçmişinizin bulunması,
 • Başvuru metninin özetinin ayrı bir word belgesi ile iletilmesi ve bu özet belgesinde projenizin hedefi, içeriği, gerekçesi ve faydalandığınız kaynaklarla alakalı kısaca bilgi verilmesi,
 • Daha önce bu alanda yaptığınız çalışmalar varsa bununla ilgili bir tanıtım ve bilgilendirme metninin ayrı word belgesinde iletilmesi

Yayınevimize ulaştırılan dosyalar sadece kurum editörlerince incelenecek, kurum dışındaki kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmayacaktır. Editör değerlendirmesinin olumsuz olması sonucunda tarafımıza ulaştırdığınız bilgi ve belgeler imha edilecektir.

Editörlerimiz yayınevimize gelen başvuruların tamamını, eksiksiz bir şekilde incelemektedir. Yayınevimize yıl içinde yüzlerce yeni dosya başvurusu gelmektedir. Bu sebeple de değerlendirme süremiz 6 ayı bulabilmektedir. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz. 6 ay içerisinde tarafınıza olumlu ya da olumsuz bir dönüş sağlanacaktır. Ancak nadiren de olsa herhangi bir cevap tarafınıza ulaşmamışsa bunu da “olumsuz” görüş olarak kabul edebilirsiniz.

Başvuruda bulunurken yukarıdaki bilgileri göz önünde bulundurmanızı rica eder, iyi çalışmalar dileriz.

Çamlıca Çocuk, Özünde Sevgi Var!
  Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metnini okudum, anladım, onay veriyorum.

  Kişisel Verilerin Korunması Açık Rıza Metnini okudum, anladım, bu kapsamda onay veriyorum.

  Back to Top
  Ürün sepetinize eklendi